obligatii reprezentant avon

Discutii despre Avon, produse, campanii, competitii ...

obligatii reprezentant avon

Mesajde tzucka » Sâm Dec 03, 2011 16:39

Buna!As dori sa devin reprezentant Avon si am cateva nelamuriri in legatura cu obligatiile unui reprezentant.
1. Dc ma inscriu pe net primesc un coordonator “din oficiu”? Trebuie sa comunic in mod constant cu coordonatorul pt fiecare comanda facuta?
2. Exista un minim de comenzi pt o anumita perioada de timp pt un reprezentant Avon? In ce conditii un reprezentant Avon isi poate pierde calitatea de reprezentant? Odata pierduta calitatea de reprezentant se mai poate reveni in sistem? In ce conditii?
3. Setul de cataloage Avon trebuie comandat obligatoriu odata cu fiecare comanda trimisa? Care este pretul unui catalog Avon?
4. Cat timp dureaza de la inscriere pana cand pot face prima comanda?
Multumesc.
tzucka
Junior
Junior
 
Mesaje: 5
Membru din: Sâm Dec 03, 2011 16:31

Re: obligatii reprezentant avon

Mesajde Claudia » Sâm Dec 03, 2011 17:26

Buna Tzucka ,

O sa iti raspund la intrebari in ordinea in care le-ai pus:
1. Daca te inscrii pe site-ul Avon, atunci vei primi un coordonator, la alegere. Poti aplica aici pe site si pot fi eu coordonatorul tau. Doar prima data trebuie sa ii dai comanda coordonatorului apoi o poti da singura pe internet si vei avea o pagina de reprezentant.
2. Ar fi bine sa plasezi cate o comanda pe campanie, care dureaza 3 saptamani, daca intr-o campanie nu poti sa strangi comanda, vei fi inactiva, vei pierde cei 5-10% reducere in plus pe care ii primesti la comanda. Daca 3 campanii nu dai comanda, vei fi scoasa din sistem, iar dupa un timp daca vrei sa revii, se face o reinstalare. Dar toate acestea se pot face doar daca achiti facturile la timp, altfel vei fi rau platnic.
3. Setul de brosuri il comanzi tu daca vrei, setul minim este de 4 brosuri si este 8.5 lei. (daca ai mai multe brosuri clientii au timp sa se uite in ele si poate iti creste valoarea comenzii)
4. In momentul in care actele ajung la liderul pe care il vrei, poti sa dai si comanda.

Sper ca sunt destul de clare raspunsurile mele, daca mai ai nevoie de alte informatii te rog sa lasi un mesaj aici. :)
Avatar utilizator
Claudia
Administrator
Administrator
 
Mesaje: 152
Membru din: Dum Iun 12, 2011 10:31
Localitate: Brasov

Re: obligatii reprezentant avon

Mesajde tzucka » Dum Dec 04, 2011 14:14

Multumesc pentru raspuns. Ar mai fi ceva. Am citit pe net ca unii reprezentanti s-au trezit acasa cu facturi de achitat pentru comenzi pe care nu le-au facut. ( Cineva se plangea ca a fost inactiv cateva campanii si o persoana care lucra la avon a avut acces la conturi si a facut comanda in numele sau) E posibil asa ceva? Exista vreo modalitate de a evita ca altcineva sa faca comenzi in numele meu? Eu sunt din Craiova. Pt inscriere pot trimite actele scanate prin e-mail sau trebuie ca formularul sa fie semnat in original? Nu cred ca pot fi activa la fiecare campanie pt ca in prezent sunt in concediu de crestere a copilului si viata mea sociala e mai restransa.
tzucka
Junior
Junior
 
Mesaje: 5
Membru din: Sâm Dec 03, 2011 16:31

Re: obligatii reprezentant avon

Mesajde Claudia » Dum Dec 04, 2011 17:35

Buna Tzucka,
Dai comanda cand ai, dar nu mai tarziu de 3 campanii ca sa nu iesi din sistem. E posibil sa fi fost vina coordonatorului, sa fi dat comenzi pe reprezentanti si nu a mai platit. Trebuie sa vorbeasca cu coordonatorul pe care l-au avut.
Actele pentru inscriere trebuie sa fie in original impreuna cu o copie de buletin.
Avatar utilizator
Claudia
Administrator
Administrator
 
Mesaje: 152
Membru din: Dum Iun 12, 2011 10:31
Localitate: Brasov

Re: obligatii reprezentant avon

Mesajde tzucka » Mar Dec 06, 2011 13:46

Multumesc pentru raspuns. Am completat formularul de inscriere pe numele Mihut. Actele de inscriere le primesc pe mail sau prin posta? Le pot scoate la imprimanta dc vin pe mail.
tzucka
Junior
Junior
 
Mesaje: 5
Membru din: Sâm Dec 03, 2011 16:31

Re: obligatii reprezentant avon

Mesajde Claudia » Mie Dec 07, 2011 10:58

Buna Tzucka,
Actele iti vin prin posta pentru ca trebuie sa fisa sa fie in original semnata.
Avatar utilizator
Claudia
Administrator
Administrator
 
Mesaje: 152
Membru din: Dum Iun 12, 2011 10:31
Localitate: Brasov

Re: obligatii reprezentant avon

Mesajde caraboian78 » Dum Ian 22, 2012 15:00

daca am fost reprezentant avon si am fost arau platnic(dar nu din cauza mea),mai pot reveni in sistem?
caraboian78
Utilizator nou
Utilizator nou
 
Mesaje: 2
Membru din: Dum Ian 22, 2012 14:53

Re: obligatii reprezentant avon

Mesajde Claudia » Dum Ian 22, 2012 17:39

Buna Caraboian,
Daca ai intarziat cu plata si ai devenit rau platnic nu mai poti sa revii in sistem, te poti inscrie pe altcineva din familie daca este de acord dar numai daca ai platit deja factura anterioara.
Avatar utilizator
Claudia
Administrator
Administrator
 
Mesaje: 152
Membru din: Dum Iun 12, 2011 10:31
Localitate: Brasov

Re: obligatii reprezentant avon

Mesajde caraboian78 » Dum Ian 22, 2012 18:58

multumesc frumos. :cry:
caraboian78
Utilizator nou
Utilizator nou
 
Mesaje: 2
Membru din: Dum Ian 22, 2012 14:53


Înapoi la Avon

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron