Andrada Uskar- o adolescentă de 17 ani bolnavă de leucemie

Aici puteti adauga orice actiune caritabila care credeti voi ca trebuie sustinuta.

Andrada Uskar- o adolescentă de 17 ani bolnavă de leucemie

Mesajde Mădălina » Mar Mai 01, 2012 12:34

Bună tuturor! În luna septembrie mai exact pe 22 am aflat o veste tragică: Andrada, o colegă de clasă şi o bună prietenă de-a mea a fost diagnosticată cu leucemie. O boală care este foarte gravă, cu un tratament dur şi costisitor. Am încercat să o ajutăm financiar deoarece părinţii ei au venituri mici si nu îşi permiteau să cumpere tratamentul. Suma adunată nu a fost mare dar a ajutat-o. În prezent este internată la o clinică din Italia unde urmează un tratament. Costurile sunt foarte mari iar banii de care dispun părinţii sunt doar 800 lei lunar din care trebuie întreţinut şi Sergiu fratele mai mic al Andradei. Povestea acestei fete o puteţi găsi şi pe site-ul ei http://www.andradauskar.com acolo găsiţi mai multe detalii,fotografii cu ea înainte şi acum, conturile în care se pot pune bani dar şi documentele medicale. Viaţa Andradei depinde doar de bani, orice sumă primită este binevenită şi o ajută. Vă rog dacă puteţi să donaţi orice sumă şi de asemenea dacă puteţi spune şi la alte persoane despre cazul Andradei. Vă mulţumesc tuturor şi în special Claudiei!
Mădălina
Utilizator nou
Utilizator nou
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Mai 01, 2012 08:28

Înapoi la Ajuta si tu , daca ai posibilitatea

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron